Soja – mitte ainult söömiseks

Soja - tööstustooraine allikasSojast räägitakse peamiselt kui väärtuslikust toiduainest. Viimastel aastatel on soja saanud palju lähedasemaks ka eestlastele.

Lisaks toidulauale on sojal veel vääriline ja paljulubav ülesanne keemiatööstuse toorainena. Soja pakub rohelisemat ja puhtamat tulevikku meile taastuva tooraine näol tõrjudes välja naftal põhinevaid keemiatööstuse saadusi. Sojal põhinevad tooted on enamuses keskkonnale täiesti ohutud.

Mida valmistatakse veel sojast?

 

Autotööstus

Mootoriõlid, määrded, auto puhastusvahendid, kütuselisandid, värvieemaldid, biodiisel, isoleermaterjalid, istmed, tehisnahk, plastdetailid, autokummid.

Ehitus

Puhastusvahendid, korrosiooni eemaldajad, poleerimisvahendid, tsemendilisandid, puiduvärvid, lakid, niiskusetõkked, tööriistade määrded, öko-värvid, värvi eemaldajad, peitsid, laevavärvid, isoleerid, põrandakatted.

Kodu

Küünlad, nõudepesuvahendid, pesuvahendid, puuviljade pestitsiitidest puhastamise vahendid, rasvaeemaldajad, veelisandid, pesupulbrid, ummistuste eemaldajad, kummitooted, mööbel, printeri tindid ja toonerid.

Aed

Piirded, taimeväetised, lilleväetised, määrded aiamasinatele, spray-õlid.

Lemmikloomad

Shampoonid, energiatoidud,

Inimestele

Sokid, soja-siid, deodorandid, näohooldusvahendid, pruunistavad kreemid, niisutavad kreemid, öökreemid, näopuhastajad, huulepalsamid, make-up tooted, shampoonid, seebid, puhastuskreemid, kehaõlid, lõhnad, juuksehoolduvahendid, juuksegeelid, kehahoolduvahendid, kätepuhastusvahendid, duššigeelid, veeta kätepuhastusvahendid.

Seega, tasub vaadata millest on tehtud meie igapäevane keemia ja muud materjalid ja võimalusel valida rohelisem ja puhtam tulevik.

Jõulutoitude retseptid

 Joulud 2015

Määrded ja kreemid

 Suveeri 2013

Pudrud ja omletid

 Suveeri 2013
GMO vaba soja

Uudised

Sojaliit pakub partnerlust Eesti oma sojasordi kaasomandi näol. Põhjalikum teave tel. 53584108 või e-post: info@sojaliit.ee
september 2020
E T K N R L P
« juuni    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930